حکمت پولاد خورگام : تولید کننده انواع گاتر، گریل، گریتینگ و کفشور خطی

گاتر فلزی

گاتر فلزی - حکمت پولاد خورگام - تولید کننده و صادر کننده

گاتر فلزی نوعی از گاترها یا تجهیزاتی هستند که در صنعت ساختمان سازی برای جمع آوری و هدایت آب های سطحی مورد استفاده قرار میگیرند.

گاترها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع و محل استفاده آنها از لحاظ جنس ، اندازه و طراحی متفاوت هستند.

در این مقاله از hpk قصد داریم تا درباره  gutter فلزی توضیح داده و کاربرد های این نوع از گاتر ها را برایتان شرح دهیم.

گاتر فلزی چیست

گاتر ساخته شده از فلز در واقع یک کانال هدایت آب به همراه یک درپوش میباشد که از فلز ساخته شده است.

گاتر های پیش ساخته و سفارشی ساز فلزی میتوانند کاملا از فلز ساخته شده باشند (گاتر و درپوش ) و یا تنها درپوش گاتر از جنس فلز باشد.

بنابر استفاده گاتر ، از انواع مختلف گاترها در ساختمان ها و معابر استفاده میشود.

انواع گاتر فلزی

فلزات مختلفی در تولید گاتر ها و صنعت ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. از این فلزها میتوان آلومینیوم ، استیل ، چدن و .. را نام برد.

نکته: عموما افراد در زمان خرید و فروش گاتر، گاترهای استیل را نیز به عنوان یک کانال فلزی تلقی میکنند. که البته استیل در اصل فولاد ضد زنگ و آلیاژی از فلزات و عناصر مختلف مانند کروم و نیکل و … میباشد .

گاتر فلزی - حکمت پولاد خورگام - تولید کننده و صادر کننده

کاربرد گاتر فلزی

گاتر های فلزی عموما در کف قسمت های بیرونی و داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند تا بتوان به وسیله آنها آب های کف ساختمان را تخلیه کرد.

عموما برای گاتر های سقفی که در بیرون و بالای ساختمان نصب میشوند و گاترهای پارکینگ به علت فرسایش بیشتر و احتمال زنگ زدگی و شکستگی بالا ، از درپوش های غیر فلزی برای آنها استفاده میشود.

برای نمونه های داخلی ساختمان که باید داخل زیر سازی و بتن های کف تعبیه شوند، به علت انبساط و انقباظ فلزات در اثر تغییر دما، از گاتر هایی با درپوش های پلاستیکی یا فلزی استفاده میشود.

مدل های گالوانیزه که دارای روکش مقاومی هم هستند نیز میتوانند در صورت استفاده در محل نامناسب دچار فرسایش و زنگ زدگی شوند.

مناطق مرطوب و استوایی یا دارای بزاران های اسیدی زیاد، نیز برای این نوع گاتر ها خصوصا گاتر های ناودان و شیروانی ها میتوانند نامناسب باشند.

پس لازم است که حتما قبل از خرید و استفاده از ان در ساختمان خود، از مناسب بودن این نوع گاتر ها برای محل استفاده اطمینان حاصل نمایید.

در پارکینگ ها و رمپ ها عموما از گاترها با درپوش استیل 316 استفاده میشود که مقاومت و تحمل وزن بالایی دارند.

بهترین گاتر فلزی

گاترهای فلزی در صورت انتخاب درست ، محصولات مقاوم و حرفه ای هستند . اما بهترین و مقاوم ترین نوع گاتر های فلزی ، گاتر استیل 316 است که با استفاده از ور ق استیل 316 تولید میشود.

این نوع گاتر ها در برابر پوسیدگی و خوردگی حتی در صورت کار شدن در زیر زمین و بتن مقاومت بسیار بالاترین نسبت به نمونه های مشابه از خود نشان میدهند.

 

نحوه خرید گاتر فلزی استاندارد

  • بهتر است در ابتدا از نوع کاربرد محلی که گاتر در آن نصب میشود اطمینان حاصل کنید .
  • علاوه بر ابهاد ، کلاس باری ( کلاس وزنی) مناسب با پروژه خود را در زمان خرید گاتر در نظر بگیرید.
  • در محل های دارای نوسان دما از گاتر های پلی پروپیلن یا PVC با درپوش فلزی استفاده نمایید.
  • نوع درپوش گاتر را بسته به نوع مواد شوینده ای که در محل استفاده میشوند انتخاب کنید.
  • در صورت نیاز به تعویض گاترها مشاوره مجدد بگیرید تا انتخابی مناسب و با قیمت به صرفه در خرید گاتر داشته باشید.
  • در صورت امکان گاترهای مصرفی خود را مستقیما از تولید کننده خریداری نمایید تا از استاندارد بودن این محصولات و گارانتی آنها اطمینان حاصل کنید.

روش اتصال آب رو

در این قسمت روش اتصال دو گاتر سقفی را در قالب یک ویدئو برایتان آورده ایم تا با این پروسه آشنا شوید.

 

سوالات متداول گاتر فلزی

قیمت کانال فلزی چقدر است؟

گاترهای فلزی در ابعاد ، جنس ، کلاس وزنی و انواع مختلف تولید میشوند و بسته به مواد مورد استفاده و تکنولوژی ساخت آنها قیمت های متفاوتی دارند که میتوانید قیمت به روز گاتر فلزی را به طور مستقیم از تولید کننده دریافت نمایید.

گاتر آهنی بهتر است یا پلاستیکی؟

هرکدام از انواع گاتر ها بسته به کاربرد آنها میتوانند بهترین گاتر باشند. به طور کلی گاتر های فلزی مقاومت بالایی در برابر ضربه و وزن زیاد دارند و گاتر های پلاستیکی pvc و pp مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند.

جایگزینی برای gutter فلزی وجود دارد؟

کانال های پیش ساخته فلزی تنها میتوانند با گاتر های غیر فلزی جایگزین شوند و قابل تعویض با هیچ تجهیزات دیگری نمیباشند. عموما گاترها بهترین روش جمع آوری و هدایت آب های سطحی و باران در صنعت ساختمان هستند.

روش نصب گاتر فلزی چگونه است؟

نصب گاتر ها نیازمند تخصص و مهارت بالایی است و توصیه اکید میشود که از متخصصان این حوزه برای نصب گاتر های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایید و خودتان این کار را انجام ندهید.

گاتر های آهنی را میتوان سفارش داد؟

بله میتوانید انواع گاترهای فلزی را نیز مانند گاترهای پی وی سی یا پلی پروپیلن به تولید کنندگان تخصصی این محصولات مانند hpk، سفارش دهید تا دقیقا مناسب با پروژه خود تولید شده و به شما تحویل شوند .

لوگو HPK
حکمت پولاد خورگام

 شرکت در راستای تولید و بهینه سازی محصولات، از گروهی قوی در تحقیق و توسعه بهرمند بوده و با دانش روز دنیا در جهت بهبود هرچه بیشتر محصولات حرکت میکند. 

جدیدترین ها
با ما در ارتباط باشید
با ما تماس بگیرید

شرکت پولاد حکمت خورگام

محصولات

مقالات

درباره ما

لوگو HPK
حکمت پولاد خورگام

 شرکت در راستای تولید و بهینه سازی محصولات، از گروهی قوی در تحقیق و توسعه بهرمند بوده و با دانش روز دنیا در جهت بهبود هرچه بیشتر محصولات حرکت میکند. 

جدیدترین ها
با ما در ارتباط باشید
با ما تماس بگیرید
شرکت پولاد حکمت خورگام

محصولات

مقالات

درباره ما