حکمت پولاد خورگام : تولید کننده انواع گاتر، گریل، گریتینگ و کفشور خطی

انواع کلاس باری در گریل ‌ها

کلاس باری

به طور قطع می‌توان درپوش‌های(گریل) به کار رفته در انواع گاترها را یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آن به حساب آورد. همان طور که می‌دانید درپوش‌ها با توجه به مکان مورد استفاده و مقدار فشار وارده، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. این بدین معنی است که نمی‌توان در مکان‌های مختلف از درپوش یا گریل‌های یکسانی استفاده کرد زیرا در غیر این صورت کارایی و دوام کار کاهش می‌یابد که حتی ممکن است نتایج بدی را رقم بزند.

به طور کلی موارد مختلفی همچون کلاس وزنی مورد نیاز طبق استاندارد، حجم مایعات برای انتقال و شرایط محیطی در انتخاب یک کانال مناسب تاثیر دارد که ما می‌خواهیم در این مطلب به بررسی انواع تقسیم بندی کلاس وزنی بپردازیم:

کلاس مقاومتی A15:

کانال‌های پیش ساخته طبقه بندی شده در این کلاس وزنی تا یک و نیم تن به ازای هر محور تایر مقاومت دارند. بطور خلاصه از کانال‌های با کلاس باری A15 می‌توان جهت فضاهایی با عبور عابرین پیاده، دوچرخه سواران، موتورسیکلت ها، استخرها و جکوزی بدون تردد زیاد، کارخانجات بدون تردد وسایل سنگین وزن مانند لیفتراک، موتورخانه، آشپزخانه، تراس، پشت بام و فضاهای تاسیساتی بدون تردد زیاد در حد رفت و آمد عابرین پیاده استفاده کنیم.

کلاس مقاومتی B125:

در این دسته مدل‌هایی قرار می‌گیرند که حدود 12 تن تحمل وزن دارند. به طور کلی از این کلاس باری در کف پارکینگ‌ها، شروع و انتهای رمپ پارکینگ‌های خصوصی، کف کارخانجات و سایر فضاهای مشابه که اتومبیل‌های سبک تردد دارند، می‌توان استفاده نمود.

کلاس مقاومتی C250:

کانال‌های موجود در این کلاس باری تحمل وزن 25 تن به ازای هر محور خودرو را دارند. در واقع از این کلاس باری می‌توان در فضاهایی با احتمال تردد زیاد خوردو همچون پارکینگ‌ها، پمپ پنزین‌ها، آتشنشانی‌ها، خیابان‌های شهری و فضاهای کارخانه هر فضایی با تردد ماشین‌های سنگین و لیفتراک استفاده کرد.

کلاس مقاومتی D400:

مدل‌های جا گرفته در این دسته وزنی تا 40 تن به ازای هر محور تایر مقاومت دارند. کانال‌های با مقاومت D400 برای مکان‌هایی با عبور لیفتراک‌ها، ماشین آلات سنگین همچون بنادر مناسب می‌باشد.

کلاس مقاومتی E600:

کانال‌های موجود در این کلاس باری تحمل وزن 60 تن به ازای هر محور تایر را دارد و برای مکان‌هایی با ماشی آلات بسیار سنگین یا ترافیک‌های بسیار سنگین همچون بنادر مناسب می‌باشد.

کلاس مقاومتی F900:

کانال‌هایی با کلاس باری F900 برای مکان‌هایی همچون پیست‌های اتومبیل رانی فرمول یک و فرودگاه که به مقاومت بسیار زیادی احتیاج دارد مناسب است.

لوگو HPK
حکمت پولاد خورگام

 شرکت در راستای تولید و بهینه سازی محصولات، از گروهی قوی در تحقیق و توسعه بهرمند بوده و با دانش روز دنیا در جهت بهبود هرچه بیشتر محصولات حرکت میکند. 

جدیدترین ها
با ما در ارتباط باشید
با ما تماس بگیرید

شرکت پولاد حکمت خورگام

محصولات

مقالات

درباره ما

لوگو HPK
حکمت پولاد خورگام

 شرکت در راستای تولید و بهینه سازی محصولات، از گروهی قوی در تحقیق و توسعه بهرمند بوده و با دانش روز دنیا در جهت بهبود هرچه بیشتر محصولات حرکت میکند. 

جدیدترین ها
با ما در ارتباط باشید
با ما تماس بگیرید
شرکت پولاد حکمت خورگام

محصولات

مقالات

درباره ما