گریتینگ پلتفرم

این  نوع  گریتینگ جهت پوشش کف و سقف  مورد استفاده تمام  صنایع و مسیر دسترسی قرار می گیرد.

گریتینگ مجموعه ای از قطعات و رابط ها است که به وسیله جوشکاری  به یکدیگر متصل شده و محصولی یکپارچه را تشکیل می دهند . گریتینگ های فلزی در تیپ های مختلف  تسمه در تسمه  ، تسمه در نیم تسمه و میلگرد تولید می شوند.

مهندسان و محققان ، گریتینگ ها را برای انواع کاربریها در طیف وسیعی از بارگذاریها استاندارد کرده اند و استفاده گسترده از آنها را ممکن ساخته اند .گالوانیزه گرم به عنوان بادوام ترین ، امن ترین و کاربردی ترین پوشش در بسیاری از محیطها و صنایع استفاده می شود.

گریتینگ پله

يکي ازموارد مورد ساخت مخازن صنعتی ، ساختمان های مسکونی و تجاری ، سکو های نفتی و ….. گریتینگ پله مي باشند . گریتینگ پله و پاگرد  مطابق با طرح و شکل های مختلف ساخته مي شوند که حسب مورد مصرف با هم تفاوت دارد .

  • اجزای تشکیل پله گریتینگ عبارتند از:
  • گریتینگ:بخش اصلی پله از پنل گریتینگ تشکیل شده که به دو صورت ساده و مضرس (اجدار) می باشد.
  •  بغل پله(side plate  ) : برای نصب اسان پله به سازه از بغل پله استفاده می کنند به نحوی که سوراخ کاری بغل پله مطابق استاندارد های مختلف تغیر می کند.و درمکانهایی زمان ساخت سازه فرم نصب پله اماده شده و دیگر نیازی به بغل پله نمیباشد.
  •  جلو پله (nosing plate  ): این بخش از ورق آجدار (چکر پلیت ) با عرض های مختلف مطابق نقشه ساخت طراحی و تولید می شود و وظیفه آن عبارت اند از:
  •  افزایش استحکام پله
  • بالارفتن اصتحکاک و جلوگیری از لغزش
  • افزایش ایمنی

گریتینگ دریچه

گریتینگ دریچه پوشش کانال این نوع گریتینگ جهت پوشش کانال های فاضلاب شهری و صنعتی مطابق نیاز کارفرما طراحی شده است و در فواصل معین دریچه لولایی غیر قابل سرقت جهت بازدید و تمیز کردن داخل کانال نصب میگردد . نصب این نوع دریچه (پل) ها آسان بوده ونیاز به تعمیر و نگهداری نداشته (در صورت بارگذاری مناسب ) و درمقایسه با سازه های سنتی موجود قیمتی پایین تر تا 50 درصد و طول عمر بالا تری دارند  البته نباید فکر کنیم که گریتینگ میزان تحمل بار کمی را دارد. بلکه گریتینگ را می توان  با توجه به میزان بار وارده به آن به نحوی طراحی و ساخت که حداکثر بار را تحمل کند. که در ابعاد و اندازه های مختلف مطابق با فشار بارهای وارده طراحی و تولید می گردد.

گریتینگ کلمپ

در محل هایی که امکان جوشکاری جهت فیکس کردن گریتینگ نبوده و یا کاربری گریتینگ به گونه ای است که امکان جایجایی آن وجود دارد از گریتینگ کلمپ استفاده می کنند.برای یک اتصال کامل جهت فیکس کردن گریتینگ نیار به چهار قطعه کلمپ (بست اختصاصی) می باشد.
اجزای تشکیل دهنده بست گریتینگ: ابرویی، چنگکی، پیچ و مهره می باشد .
مجموعه کامل  گریتینگ کلمپ (بست اختصاصی) را جهت جلوگیری از اکسیده شدن ، گالوانیزه گرم می کنند.

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل را با توجه به شرایط محیطی، وجود رطوبت بیش از اندازه، آب و هوای شرجی بودن محیط ، وجود اسیدها و بخارات خورنده و نیاز استاندارد کاری  تولید می کنند.

کاربرد اصلی گریتینگ استیل، صنایع غذایی، صنایع کشتی سازی و… می باشد.

شرکت حکمت پولاد خورگام تولید گریتینگ استنلس استیل مطابق در خواست مشتری  از متریال   316-04 3 تولید می نماید . همچنین جوشکاری گریتینگ استیل توسط سیم جوش استنلس استیل، روش جوشکاری Co2 و گاز میکس CorGon صورت می پذیرد.